Fórum leírása..
Következő
Szatyi Offline
Rajongó
Bejegyzések: 156
Tagság:
2011.03.15.
Eladó.

Alfa 145. 1.4 TS-Gyári új lemez olajtaknö.
Szatyi Offline
Rajongó
Tagság:
2011.03.15.
Elkelt.
zoltannagy Offline
Rajongó
Bejegyzések: 1
Tagság:
2017.02.19.
Alfa Rómeo 145 Ts 1997-es évjárathoz alkatrészek eladók! Érdeklődni: 06303232551
Szatyi Offline
Rajongó
Tagság:
2011.03.15.
Eladó.
1pár 145-ös elsö ülles.:10000ft.
Admin
Bejegyzések: 1179
Tagság:
2010.01.20.
A Marea és a Stilo ugyan ezt csinálta. Fordulatszám jeladó, vagy a felső holtpont jeladó a hibás.
Klubtag
Bejegyzések: 95
Tagság:
2010.01.20.
Főtengely holtponti jeladó hibája szokott hasonló tüneteket produkálni.
ROB111 Offline
Rajongó
Tagság:
2016.01.31.
Sziasztok! 145 1,4 benzines boxerem van,régóta nyúzom már 10 éve,de jött egy új hibajelenség amit egyenlőre nem értek.Több jelenség van de valószínű egy oka lehet.A kocsim akármilyen ídőben pöcre indul viszont egy pár hónapja elkezdte hogy a meleg motor nem indul be újra,várnom kell míg "hűl"...ez odáig fokozódott hogy márcsak 10-15 km-t tudtam menni vele és lassan leesett fordulat majd le is állt a "jószág"..,a töltéslámpák kigyulladtak persze de csak a leállás elött...,generátort ,akkumulátort már megnézettem ,rendben vannak,,,van aki szerint az AC-pumpa de van aki zárlatot mond a gyertyakábeleknél...,jó azt most csrélem.,valaki esetleg tippet hogy milyen hibaforrás lehet még..?előre is köszike..üdv
Zöldalfa145TS Offline
Rajongó
Bejegyzések: 2
Tagság:
2015.11.01.
Az alapjárathoz nálam semmi köze nem volt a nyomásszabályzónak, elvileg van egy ilyen szelep, de még mindig nem találtam rá. Az viszont kiderült, hogy gyújtás alatt nem érdemes a jeladókat matatni, mert minden lehúzott csatlakozó egy hibakódot generál, :( amit a vezérlés eltárol. A hibakódok törlése után helyreállt az alapjárat. Ennyi a történet.
Hali!
Zöldalfa145TS Offline
Rajongó
Tagság:
2015.11.01.
Üdvözlet mindenkinek!

Írja meg valaki, hogy hol találom Alfa 145-nél az üzemanyag nyomásszabályzó szelepet.
Gond van az alapjárattal, és elsőre nem a fojtószelep érzékelővel kezdeném 60k-ért. Köszi!
Klubtag
Bejegyzések: 608
Tagság:
2013.02.28.
amíg van flex és co, addig minden megoldható. :)
pintyesz Offline
Rajongó
Tagság:
2015.08.14.
Üdv mindenki!
146 1.6TS-be,belefér e,rögzíthető e a 156-os első-hátsó ülései?
Esetleg melyik másik model ülései építhetőek bele?
Köszönöm a választ...
tamas870 Offline
Rajongó
Tagság:
2015.06.07.
Sziasztok Alfások.
Segítségre lenne szükségem.
Kellene egy 146os 1.6 16v 88Kw-os motor.
Természetesen működőképes.Csak csupaszon a motor.
Ha valaki esetleg tudna legyen szíves írjon.e-mail:racztamas@indamail.hu-ra
Előre is köszönöm.
Nándi88 Offline
Rajongó
Tagság:
2015.06.04.
Sziasztok! Vettem egy 146 os alfát és 77km után csörgő motorral álltam félre. Érdekelne ki tudna segíteni 1.6 twin spark motorba. Előre is köszönöm a segítséget! Sziasztok [color=#00BF00][/color]
Rajongó
Bejegyzések: 197
Tagság:
2010.01.20.
JA..látom, itt már kaptál választ. Csak egy jó tanács. A gyári bakok közül ami normális állopotú, azt jól tedd el! A jobb első motortartó egy ólommal kiöntött brutális csillapító elem. Az utángyártott sosem fog annyit csillapítani, ez sajnos tapasztalat.
Ugyanígy kicseréltem mindet, majd rá 1-2 évre meghangosodott az autó. Évekig kerestem az okát, mígnem kerítettem bontóból gyári bakokat (156-ét) és azóta nem rezonál és halk az autóm!
Vagyis az utángyártott bakok felkeményedtek, ez volt a gond. Az ülések érezhetően maszíroztak, a zajkomfort pedig a Wartburgéra emlékeztetett.
Peter87 Offline
Rajongó
Bejegyzések: 6
Tagság:
2015.05.12.
Üdv,

Köszönöm a válaszod.

2 napja cseréltem a felső jobb "kutyacsontot" mert azon már át lehetett látni, az nem hozott javulást. A lentieket sajnos nagyon felmérni nem tudom, Csütörtökön a szervizben lecserélik őket.
Remélem ez a baj, és nem a rettegett kettős tömegű.

:)
Admin
Tagság:
2010.01.20.
Üdv köztünk :-)

Nagy valószínűséggel, valamelyik motortartóbak adhatta meg magát.
Peter87 Offline
Rajongó
Bejegyzések: 6
Tagság:
2015.05.12.
Sziasztok, üdvözlök mindenkit.

Nemrég vásároltam egy 146 os példányt. 1.9 jtd 2000/11 havi.

Lenne egy kérdésem hozzátok.

Észrevettem egy jelenséget amely eléggé zavaró.
Sebességben gázadáskor és gázelvételkor kattanás és enyhe rántás érezhető az autón.
Üresben ugyanez nem észlelhető.
Indításkor és leállításkor nagy rántás érezhető.
Egyébként az autó szépen fut, nem dadog le és nem érezni különösebb vibrálást sem. Csak gázadáskor és elvételkor ez a kattanás, mintha fém fémhez csapódna.
Van esetleg tapasztalat ez ügyben?
A segítségeteket előre is tisztelettel köszönöm.

Peter
Rajongó
Tagság:
2015.04.09.
Nekem :D
Klubtag
Bejegyzések: 143
Tagság:
2010.01.20.
Attól függ mennyire van oda a vezmód. Alapjáraton állandóan dízelhangú, vagy csak indításkor pár másodpercig. Ha állandóan akkor cserés, de mivel le kell venni a vezérműszíjat, ezért celszerű annak a cseréjével összehangolni.
cimp Offline
Rajongó
Tagság:
2015.03.18.
Üdv sziasztok.

A tulajdonomba jutott egy 146 1,4 ts. és úgy tűnik ,hogy vezmodósító hibája van(esetleg hidrotőke) de a szerelőm inkább az előzőre gyanakszik.
Nincs otthon az alfákban igazán és nem is akart pontosat mondani és még nem tudtam eljutni egy alfaszakihoz
Kérdésem az lenne,ha vezmod. hibája van mennyire sos a csere?

Köszönoöm a válaszokat.

Gondolom volt már erről szó párszor,de még nem tudtam kiismerni az oldalt meg időhiányvan visszakeresgélni.
Szóvl elnézést az offolásért :)
Rajongó
Bejegyzések: 85
Tagság:
2012.03.07.
köszi, most próbálkozok, hátha találok valahol valami felnit, avagy elviszik e az enyémet... most kezdtem el hirdetni, remélem nyárig sikerült eladni... idei évben indulok a DB Race sorozatban, szinte az összes állomáson fellelhető leszek! :)
norbi145 Offline
Rajongó
Tagság:
2010.01.20.
Sziasztok! Van valakinek króm karikás műszerfala 145/146?
Admin
Tagság:
2010.01.20.
205/45R16 gyári 155-ös Speddline felnivel. Sajnos Et most nem tudom. De szerintem ki kell próbálni, hogy le tud-e rá "ülni"

Egy-egy találkozón tudnál esetleg valakit vadászni, aki arra az időre remélhetőleg kölcsön adná. . . . . .
Rajongó
Tagság:
2012.03.07.
sziasztok! egy kis segítségre lenne szükségem! Alfa Romeo 145 alá mi az a maximális kerékméret (alufelni) ami befér? Air Ride van a kocsiban így hátul az érdekesebb, hogy bemegy e a doblemezbe! Illetve pontos adatok ET, col (szélesség, magasság) nagyon örülnék!
Admin
Tagság:
2010.01.20.
Keresd Ferke-t. 20 622 4995
Rajongó
Tagság:
2012.03.07.
Köszi srácok, hát igen én is éreztem, de azért félek így még inkább, a sok kátyú meg minden... van mit hová még csinálni, de ha a jó isten úgy akarja, akkor az elkövetkező években megismeri a kocsijaimat minden igazi magyar alfás ! MERT a véremben ALFA van! leszarom, hogy a haverok tucatautókkal járnak... tudjátok mire gondolok! ;) én inkább költök egy 20 éves alfára 3-4 milliót, mint egy BMW re vagy egy AUDIRA!
marcy Offline
Rajongó
Tagság:
2014.07.30.
Hello kedves Alfások :)

Egy kis segitséget szeretnék kérni tőletek nem tudom tudtok e segitteni . Keresnék az alfámhoz 98 utáni faleliftes első lökhárítót ,146 1.jtd :) Elöre is köszönöm ha tud valaki ebben segiteni nagyon megköszönném :D
Martin_K94 Offline
Rajongó
Tagság:
2014.07.11.
Sziasztok!
Hát a tegnapi nap folyamán a Benzin-Gázos autót megnéztem..Odáig hogy kipróbáljuk nem jutottunk el, ugyanis az autó kereskedésbe volt, és nagyon le volt pukkanva...defektes kerék, törött visszapillantó, hiányzó belső visszapillantó, és nagyon lelakott..
Sajnos a kék- amit belinkeltem, oda nem jutottam el, mert találtam egy 33-ast is, ami kicsit komolyabbnak tűnik, vele még szemezgetek. De közel áll a szívemhez, ami a tegnapi futkosás után megmaradt.
Admin
Tagság:
2010.01.20.
Egy komolyabb gázszett 200e Ft 4 hengeres motorokhoz.

Ha jól tévesztettem legalább 6e km elegendő a 200e Ft 8 literes fogyasztással.
Ez csak a beszerelés árából autózható kilométer.
Ide kéne még venni a plusz olajcseréket is.
meg azt is figyelembe venni, hogy sose lesz olyan mint benzinnel. . . .
Klubtag
Bejegyzések: 608
Tagság:
2013.02.28.
azért egy számítást megérne, hogy egy gáz beszerelése az utána keletkező kb 30%os plussza fogyasztással, és a lerövidült olajcsere-intervallumokkal együtt mennyire éri meg.. pl hogy hány km-t is kellene autózni, hogy egyáltalán nullára fusson az üzlet...
Következő