Fórum leírása..
Előző Következő
ricso84 Offline
Rajongó
Bejegyzések: 4
Tagság:
2013.07.17.
sziasztok van egy kis gondom vettem egy 146-os alfát de kissebb gázadásnál kopogott a motor nem csapágy hang volt az biztos.gyanakodtam a hidrotőkék valamelyikére ki is cseréltem őket de a vezérműtengyelyeket ki kellett szednem először az egyiket meg is jelöltem de a másik a szivót azt elfelejtettem a vezérlést elraktam és nem tudom visszaállitani szerelő a környéken nincs ha tudtok segitsetek légyszives köszi
Rajongó
Bejegyzések: 85
Tagság:
2012.03.07.
annyira azért nem érek rá, mert egy donor beszerzése normálisé, hetekbe kerül, rengeteg utánjárás, amire nincs időm. mondok egy példát... annyira nincs időm, hogy vegyek a telefonomra egy védő fóliát... ennyire nem tudok elszabadulni... szezonmunka a mienk, novembertől, áprilisig nem dolgozunk. ergó ilyenkor kell nyomni nagyon...
Admin
Bejegyzések: 1179
Tagság:
2010.01.20.
Hátha van mivel járni, akkor akár rá is érhet a donor beszerzése.
Rajongó
Tagság:
2012.03.07.
jelenleg nincs erre időm... úgy voltunk vele, hogy télen ráérünk mi magunk is megcsinálni illetve venni egyet alapnak, ahogy mondtad. De még ma is vasárnap meló... csak télen érek rá ilyenre... most ez a 3 hét kiesés is rettentő sok, mivel én ilyenkor heti akár 1000km-t is megyek, ami elég sok, főleg helyben használom, max a balatonra megyek el vele. Meló után irány város, haverok, csajozás és ilyenkor elég szépen megy / menne bele a km. Addig megyek a 146 1.7 boxerral, ami eléggé vad :) de se zene, se airride...
Admin
Tagság:
2010.01.20.
Sajnos ebbe a műszaki kérdésben nem tudok segíteni.
Szerintem az 1-2mm rettentő sok lenne.
Nem lenne érdemes fejhajtani valamelyik szomszédos országból egy jobb 1.7 16V boxi 145-146-ot? Abból a mocit át és egyből ne kell a tuningra költeni.
Rajongó
Tagság:
2012.03.07.
Sziasztok!

Egy jó időre eltűntem, nem jön össze ez az év egyáltalán... sors csapás sorozatok... mind családi, mind kocsi téren...

Nagyon el vagyok keseredve és most vagyok ott, hogy le kellett nyugodjak, rendelni alkatrészeket és megcsinálni a kocsit... Sajnos az életemet nem tudom helyre hozni alkatrészekkel, de ez nem is ide tartozik...

Pár kérdésem lenne ami nagyon fontosak lennének!

-145 / 1.6 boxer motort ki lehet e venni akna, csápos emelő nélkül, felbakolva?
-145 / 1.6 boxer hengerfej elbír e 1-2 mm síkolást, nagyobb kompresszió miatt?
-145 / 1.6 boxer vezérműtengely kb hány fokos felköszörülést bír el (itt ez alatt 5-10-15-20 fokot kérdeznék, hogy többet nyisson)?
- illetve a köszörül tengelyt + a síkolt hengerfejet elbírja-e? és ha igen kb milyen mértékekben?
- egy elég fura kérdés... a motor HA benn van a helyén lejönnek e a hengerfejek? :O

Akinek esetleg volt már dolga ezzel a dologgal kapcsolatban, kérem írja meg! Sajnos elszállt a hengerfej tömítésem és nem akarok "gyilkolni" a motort, így nem megyek vele, bár megy, igaz nem húz annyira, de elinduláskor 3 henger nem valami jó... + eszi a vizet...

Ha már kiveszem a motort, meg akarom csinálni flottra a fejeket, 2 napja rendeltem meg a fejeket, jönnek, de ha valakinek lenne illetve vezérműtengelye vennék!

Egyet tudok, boxerem volt, van és lesz!!!! Tegnap este oda adta fater az övét és a 16 szelep egyszerűen megbabonázott! Igaz, enyém "kisebb" de össze akarom hozni a motort flottra :)
Admin
Tagság:
2010.01.20.
Örülök, hogy nem besértődtél.
Saját véleményem szerint is az a "jobb" választás, ha teljesen "befejezed" az autót és utána pár évig élvezed a munkád gyümölcsét.

A 146-ot meg nagyon megtartanám gyári állapotban, mert lassan belép a youngtimer korba, és egy szép eredeti Alfa utána már értéket fog képviselni.
Rajongó
Tagság:
2012.03.07.
Köszönöm a válaszod, igen valóban nincs topp állapotban, fényezést azért nincs egybe hozva, mert nekem a kontraszt tetszik, illetve a gép várja a kiperemezést és egyéb dolgokat...

Fejegység valóban nem drága, de mint már írtam elég régi és a minőséget egy mostani újéval összehasonlítva egy 100k értékű jvc-vel kell elképzelni. mivel több barátomnak van drágább, rca-t átkötöttük és semmivel se szól szebben a drágákkal. Mély szekció, minek vegyek irdatlan drága mélyet, ha ez tökéletesen szépen és nagyot szól? Én építetem a mélyet így aminek benne kell lennie benne van ;)
Többi része, rca-k erősítők, csipogók mind mind a nem éppen olcsó kategória képvieslői.

Igaz, hogy a 146 os nagyon patent, de ettől a kocsimtól se válnék meg szívesen... bár azz emelgetős cucc menthető, de a rengeteg kicserélt, lecserélt dolgot nem tudom kivenni... :( lényegében mindent kicseréltünk rajta, amit kellett, avagy kicsit nem tetszett... nem javítottunk ablakemelőt, avagy tükröt egész ajtót cseréltünk bal oldalt... úk beltér, tetőkárpit, újra húzott oldalelemek. Inkább költözk még rá kicsit és szépen megcsinálom, bár nem ilyen hiper szuper csilli villire, hanem egy normálisra, amin elférnek a felnik és egy jó kis fényezés... :)

Elég sok minden kavarog a fejemben, 25 éves vagyok 3 komoly kapcsolaton túl és úgy érzem pár év után megállapodok, így még kicsit költök erre a 145 ösre és "kiélvezem" a maradék fiatalságom, a 146-ot meghagyom későbbre... megpróbálom addig megtartani, és mellé valahogy összehozni egy terepen járót. :) Alfánk van amióta az eszemet tudom és Alfám lesz amíg tudok járni!
Admin
Tagság:
2010.01.20.
Szia. Nem tudom, hányadik autód ez a 145-ös, és hány telet éltél már meg.
Kérlek a további írásom úgy kezeld, hogy a legkisebb bántó szándék nincs mögötte, csak kemény tények vannak benne.
Ebben a világban nagyon-nagyon ritkán fizetik meg a tuningba ölt pénzeket.
Csak kivételes esetekben teszik ezt, ahol rettentő komoly minőségi beépítést oldanak meg.
Távolról sem szeretnélek bírálni, de nem a te autód az ami rettentő komoly minőségben van megépítve, illetve a 145-ös sem azaz autó ami olyan alapot szolgálna aminek a tuningolása után növekedne az értéke.

Én nem láttam élőben az autód,csak képekről. remélem nem sértődsz meg, ha a képek alapján ide vetem észrevételeimet.
Szeritem egy 15-30e Ft-os fejegység szolgáltatja a hangszóróknak a jelet és a mélyláda sem a prémium kategóriából való.( ez látszik a képekről )
Kis mértékben hozzáértőként én sem látom a zenében az 1Millió Ft ellen értékét. De ha a fejegység és a mélyláda se a drágább termékek polcáról való, akkor miből jön ki az 1millió Ft?
Nem kétlem, hogy szívvel lélekkel és a magadtól elvárható legjobb tudásod alapján építetted meg az autód. De sajnos ettől még "csak" 90-ven akárhányas 145-ös.
Mint átlag vevő, akinek 145-re van csak pénze, soha nem fog neked az autódért 1.5Millió Ft-ot kifizetni, mikor a TAX ára pár 100ezer forint.
Továbbá a fényezés sem készült el, még csak egységesre sem, ami tovább ront a vételáron, és ma már egy ilyen kategóriájú autót is minimum a gyári alufelnivel illik eladásra kínálni. Főleg, hogy lemezfelni áron vannak a bontóban az ilyen felnik. Értem, hogy nem fér el, de ettől még lefele húzza az autó árát és a megjelenését a lemezfelni.

Ha egy 145-öt 1.5 misiért szeretnél eladni, annak a szó legszorosabb értelmében hibátlannak kell lennie, és még úgy is kétes lenne a siker. Makulátlan fényezés, makulátlan belső, nagyon kevés valós kilométer, stb stb.

Viszont ha van egy patent 146-od, akkor miért nem szereled át bele a zenét?
Az első futómű is átmehetne illetve "emelgető" :-)
Az első lökhárító is csereszabatos a 145-vel.
Így az eddigi költésed döntő része megmaradna és egy megkíméltebb alap képezné a tuning tárgyát. A 145-öt meg el lehetne adni a hasonszőrű társai árában. Szerintem ez lenne a legjobb és legkevesebb veszteséggel járó megoldás.
Szerintem.
Rajongó
Tagság:
2012.03.07.
Még mindig nem tudtam össze szedni, mert sok dolognak az árát nem találtam meg + nem lehet kapni már...

Lehet megrökönyödött, de nem a levegőbe beszélek... meg kvázi én kérhetek akár 30 milkát is érte, ha valaki megadja akkor nekem jó... 1,5 el úgy érzem nem lőttem tűl a dolgot sőt... tegnap beszéltem egy "tuningos" haverommal és ő azt mondja ne adjam el, mert én járok rosszul...
Helyette adjam el a 19 éves 122.000 km-es 146 ost? 1.7 16v boxer motorral? új szaga van és újnak is néz ki kívülről belülről? Ezért nem tudunk lépni nagyobb autóra, nincs szívünk eladni "sza....ért hu....ért" mert NEM kapja meg az ember az autó után, amit MEGÉR! Bocsi ha csúnyán írtam, de elszomorít a dolog... évjárat alapján nézik az emberek a dolgot, az nem érdekel senkit, hogy 1 szikra rozsda sehol, teljesen jó az autó... katalógus... 146-osra 300.000 at adott volna érte egy tag... inkább lemondok a terepjáróról, de akkor se adom oda annyiért amenyit MÁSOK gondolnak, hogy ér!

Felni NEM fér el, a gyári 185 / 60 R14 es vasfelnin van és a gumi illetve a hátsó lökhárító közt 3 mm van... peremezés megoldható, de az üvegszálas cuccal már nehezebb a helyzet :/
Emperor369 Offline
Rajongó
Bejegyzések: 14
Tagság:
2013.03.10.
Már meg is rendeltem!Köszi!
Klubtag
Bejegyzések: 608
Tagság:
2013.02.28.
Albaauto?
Emperor369 Offline
Rajongó
Tagság:
2013.03.10.
Sziasztok!
Kérdésem lenne vezérlésmódosítót honnan érdemes venni mert Unixba,Bárdiba nincs!?
Rajongó
Tagság:
2012.03.07.
A fejegység valóban egy elég régi darab, de ezért is értékes, mert hangtisztaságban valóban elég nagyon jól nyom, egy 2 dines dvd-s fullos fejegységet bekötöttem és inkább vissza raktam, ami a képen található. Az autóban Ground Zero az összes hangszóró, kivéve a mélyet... részletesen leírni, kell egy kis összeszedés, mert annyi minden van bent. Főáram kábel 25 mm2 vastag réz szálas GUMI duplán húzva, 25 métert vettem belőle, ami a kocsiban is van... ennek ára meghaladta önmagában a 25.000 ret... és még csak egy "xaros" kábelt írtam le... aki már vett autóhifit, tudja, hogy elrepülnek az árak egyhamar... van aki soknak tartja, a szüleim, azt mondták, ha 1,5 be oda adom HÜLYE vagyok...

lehet sokallni, lehet kételkedni, de ha beleül az ember, felnyomom a hangerőt meghallja akkor megérti...
Admin
Tagság:
2010.01.20.
Admin
Tagság:
2010.01.20.
Jelen esetben pont a fejegység az ami nem épen a csúcs kategóriából van. Azért is kérdeztem rá, hogy miből áll össze a 1 misis zene.
Klubtag
Tagság:
2013.02.28.
szerintem, ha tényleg komoly a zene, akkor simán verheti a misit.. pl, a múltkor nézelődtem a mediamarktban, és én is elámultam, amikor egy noname dvd-s fejegység lcd kijelzővel is veri a 200at, hát még, ha valami komolyabb, és márkásabb cucc, akkor simán bele tudom képzelni csak abba a 3-400ezret is.. plussz igényes kábelezés, hangváltó, erősítő, mély-közép-magas sugárók, stb,stb...

bár nekem nagyon tökéletes a 4X25w és a gyári hangszórók is..:)
Admin
Tagság:
2010.01.20.
A zenéről mesélhetnél, írhatnál egy kicsit. Egy illető érdeklődött nálad az autód iránt, és megrökönyödve hallotta a zene árát.
A képet szemlélve én sem látom a 1M Ft-ot viszont. Mi az amit "nem látunk" a képeken és benne van az 1 misiben?
Klubtag
Tagság:
2013.02.28.
szerintem ez csak ET kérdése..
Admin
Tagság:
2010.01.20.
Sok szerencsét az eladáshoz.
Ha már egyszer fényezed ( majd ) nem lehet kiperemezni kicsit a sárvédőt, hogy a gyári 15-ös alufelni elférjen rajta?
Rajongó
Tagság:
2012.03.07.
Szürke színűek, de a kocsit érdemes újra fújni, ezért se foglalkoztam a fényezéssel különösebben. Tudom, de próba szerencse, hátha valaki tudja mennyi pénz van benne és megadja érte... 146 tudom nem nagyobb lényegében, de azt nem adom el, amiben 120k kilóméter van 19 évesen és gyári szaga... Igen a gyári kerekek, mert csak azok férnek be hátul, ha leül, a könnyűfém már nem... csak gyári alufelni férne esetleg el, már feltéve, ha szó szerint akkora, mint ami most fenn van, 185/60 R14 és 1 mm-el se ér kintebbre. vettem rá, feltettem és nem fér el... 195/55 R15 és átlagos alufelni... de mind 1, ez van, fel kellett volna próbálnom. Ha nem tudom eladni, jövőre lefényezem stb stb stb :)
Admin
Tagság:
2010.01.20.
A 146-os nem lesz nagyobb egy kicsivel sem.

Sajnos amennyiért gondolod, sose fog gazdára lelni.
Azt amit ráköltöttél soha nem fogják megadni.
Az autó építésben ez a legrosszabb dolog, hogy ép senkit nem érdekel mit tettél bele pénzileg.
Évjáratot és állapotot néznek.

A képekről nem látszik rendesen, hogy alapozósak a lökhárítók, vagy ezüstös színűre vannak fényezve. A lemezfelnik a nyári kerekek?
Rajongó
Tagság:
2012.03.07.
Nagyobb kell :/ megkapom fater 146 osát és akkor lesz is alfám, meg kellene venni egy terepjárót... nem a pénz a legfőbb tényező, hanem a hely... teherautók személyautók... nincs helyünk semmi, így is az udvaron áll az enyém, igaz fedve...
Admin
Tagság:
2010.01.20.
Hogy hogy eladó a gép?
Admin
Tagság:
2010.01.20.
Ilyen autót ne vegyél meg!
Illetve csak akkor, ha jóval az adott évjáratra jellemző ár alatt adják.

A kopogást eleve nem lenne szabad hallani, főleg nem a fordulatszám emelésével erősödő sűrűsödő hanggal.
Nem hallottam ugyan a motorból jövő hangot, de nagyon valószínű, hogy hajtókar csapágyas.
Rajongó
Bejegyzések: 6
Tagság:
2010.01.20.
Sziasztok!
Van egy fekete 146-osom, ami még mindig bontódik. Svájci, törésmentes. 1,6-os TS motor. Telefonon nem mindig vagyok elérhető, sms-re, e-mailre is válaszolok természetesen.
20/511-82-21
dzsotti@freestart.hu
Emperor369 Offline
Rajongó
Tagság:
2013.03.10.
Szia!Szerintem tegyél le róla mindenképp!De ha ragaszkodsz hozzás nézesdd meg szervízbe.Nekem egyszer kopogott a motor (nem Alfa) és a vége az lett hogy csapágyas lett a motor...
Klubtag
Tagság:
2013.02.28.
ez azért eléggé gyanús...mindenképp vidd el egy szervízbe átnézetni, mielőtt megvennéd..én biztos keresnék másik egyedet, mert a kopogós motor sosem jó jel.. :!:
Nico Offline
Rajongó
Bejegyzések: 1
Tagság:
2013.05.12.
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy egy 146-os 1.6 ts alfánál mi okozhat a motorból ütemes kopogást, ami a fordulatszám függvényében változik?! A motor bal oldala felől hallatszik, de a motor belsejéből. Van egy olyan tipp, hogy csak valamelyik gyertya adta meg magát és attól kopog, de ez nem 100%. Valakinek valami tipp, netalán hasonló probléma?
Az autót most szeretném megvenni és így egy kicsit félek tőle.
Köszi a segítséget előre is!
Rajongó
Tagság:
2012.03.07.
Sziasztok!

145 bal oldali féltengelyt a váltóra rögzítő csavarok kellenének... ma tépte szét őket... lehet rendelni, avagy bontó? a váltó most kivételesen úgy néz kibírta :D csak a csavarok nem XD
Előző Következő