Fórum leírása..
Következő
Alfi Offline
Rajongó
Bejegyzések: 1
Tagság:
2018.04.09.
Sziasztok!

Vezérlésrögzítőt tudok adni a Twin Spark 1.4, 1.6, 1.8, 2.0 16V Dupla vezérműtengelyes motorokhoz.
Motor kód: 162.01, 321.04, 322.01, 322.05, 323.01, 323.10, 335.03, 372.03, 671.06, 672.04, 676.01.

Természetesen a használata szerelői tudást igényel ,de elég sok +kiadástól megkímél , mivel a vezérműszíj cserét 60 ezrenkén meg kell ejtenünk.

A szett tartalmaz vezérműtengely rögzítőt,szíj feszítő szerszámot és a felső holtpont mérésére indikátor órát adapterrel.

Kölcsönzés díjja 5eFt (+25eFt kaució).

Érdeklődni: o.geza1971@gmail.com
PaPp0107 Offline
Rajongó
Tagság:
2017.03.25.
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem.Van egy 147-es Alfám. A biztonsági öv visszajelzője nem világít,nem ad hangjelzést ha nem kapcsolom be az övet(amit am. mindig használok).De ha már benne van,működjön. Meg tudná mondani valaki hol találom a hozzá tartozó biztosítékot pontosan?Szerintem a korábbi tulajt zavarta és kivette. 1.6 TS 120 LE.
ferilaczi Offline
Rajongó
Bejegyzések: 7
Tagság:
2015.02.02.
Sziasztok! Szeretnék a Börzén autót felkínálni eladásra. Hogyan is fogjak hozzá...??
plejik Offline
Rajongó
Tagság:
2018.03.29.
Sziasztok!

Kérdésem lenne hátha tud segíteni valaki. Van egy 159 2.0 Ti autóm. Az utóbbi időbe előfordult (2x egy hónapon belül), hogy menet közben felvillan egy hibaüzenet , valami az olajjal kapcsolatban, majd fogja magát és megáll az autó. Ez a múltkor kanyarban történt, majdnem kocc lett belőle. Viszont a hibát nem tudom elolvasni annyiras gyorsan felvillan és eltűnik. Amikor leáll megállok, utána kb 2-3 perc és engedi indítani az autót mintha mise történt volna, rögtön viszont nem engedi indítani. Hiba üzenet nincs, itt helybe próbálták kiolvasni, de csak azt hibát dobja ami a leállás utáén van, azaz hogy próbálkoztam az autót indítani, de nem engedte.

Másik: A kocsi elejébe eszméletlen mód ciripel, vagy nyikorog valami. Volt szerelőnél a futóműnek semmi baja, valami fékes dolog lehet, de nem igazán jött rá senki hogy mi. Csak lassó tempónál hallani, baromi idegesítő és hangos. Esetleg ilyen hibával találkozott már valaki?

Harmadik: A kipufogó, ha jobban terhelem az autót (nyomom neki), akkor olyan hangot kezd kiadni mintha lyukas lenne. Ezt is megnézték elvileg nem lyukas, csak 3 kicsi lyuk van az alján, hogy a kondenzvíz kifolyon rajta. Ez a hang előjön aztán 5-6 perc múlva megszűnik és megint jó hangja van. Elöször azt hittük, hogy az elhasználódot gumi tartók miatt beleér valamibe, ez ki ics lett cserélve , de nem ez volt a gond mert még mindig adja ezt a hangot.

Nos, csak ennyi problémám lenne a géppel. Remélem valki tud segíteni vagy esetleg olyan szervízt ajánlani, ahol megtudják csinálni ezeket a gondokat. HElyileg Jászberényi vagyok, tehát nem az ország másik felében kellen mesterember. :D Előre is köszönöm a segítséget!
dtibi Offline
Rajongó
Tagság:
2018.04.09.
Sziasztok .A kérdésm az lenne nemrég vettem egy 147 1.6 benzin 120 lovas alfát szuper a kocsi de van egy jelenség amit nemtudom mieert csinálja.alapjáraton eghelyben álla kocsiegyazer csak a fordulat leesik kb 500ra es egyböl felugrik 1000re van hogy 10 percig semmi se van hogy egy percen belül akár 4x 5x is csinálja valaki tapasztalt már hasonlot??
Raul89 Offline
Rajongó
Bejegyzések: 2
Tagság:
2018.04.18.
Koszi szepen!
Rajongó
Bejegyzések: 145
Tagság:
2010.01.20.
1,8 lesz az az 1,7

Distinctive alapfelszereltsége, Progression-on felül a 2011.12.11-i katalógus alapján:
225/50/17 könnyűfém kerekek (55E)
Krómozott küszöbbetétek
Bőr borítású sportkormány ("FRAU® Pieno Fiore") fekete varrással, rádióvezérlő gombokkal
Fekete alumínium betétek (középkonzol, váltókulissza, kormány)
CD-s rádió 8 hangszóróval, MP3
Sötétre krómozott betétek a műszerfalon és ajtókon
Venere bőr/szövet kárpitozás
Krómozott dupla kipufogó vég az 1750TBi változatnál
Billenthető vezető és utasülés lap (8 irányban állítható ülések), deréktámasz az utasülésnél
Megvilágított piperetükör a vezetőoldali napellenzőben
Sportos műszerek, fehér háttérvilágítással
Pollenszűrő aktív szénbetéttel
Sebességtartó automatika
Ködfényszórók
Raul89 Offline
Rajongó
Tagság:
2018.04.18.
Hello sziasztok!

A nyar folyaman keszulok megvenni az elso automat ami nagyon nagy valoszinuseggel egy 159 SW 1.7 TBI lesz.. nagyon ritka sajnos. Azt szeretnem megkerdezni toletek, hogy a Distinctive verzio miben mas? mi a kulonbseg?
Koszonom elore is..
Rajongó
Bejegyzések: 145
Tagság:
2010.01.20.
Nem tudom hol olvastad, de a 105 lovas motor egyszerűbb felépítésű. Nincs benne pl. vezérlés módosító, tehát nem tud elromlani. Cserébe nem nagyon van hozzá alkatrész, a "nagyobbikhoz" meg mindenkinél van. Ok egyszerű sokkal többet adtak el. A 120 lovas verziót szinte mindenbe rakták, a 105 lovast csak a147-be. Szóval semmiképp se venném a kisebbet.
Fogyasztás: a 146 1,6TS-em 190e km átlagában 8,04-es, a 156 1,6 62e átlagában 8,20, a 147 1,6TS 117e km átlagában 8,01-et fogyasztott.
Gondok? Általában csak a korábbi szakszerűtlen karbantartások, kendácsolások következményei. A legnagyobb hibájának a vezérlésmódosítót róják fel. Egy idő után (eredeti olajjal akár 150e után) elkezd kerregni, mint egy diesel. 60ezrenként vezérlést kell cserélni. A gyertyákat 100ezrenként kell, de akkor kb 30e Ft a nyolc.
Hogy hol érdemes venni, arra ember épkézláb tanácsot nem fog adni. Keresni kell.
Én 9600km-t mentem, mire megtaláltam az igazit, de - mint már többen is mondták - én nem vagyok normális :-))
Fery29 Offline
Rajongó
Tagság:
2018.04.09.
Sziasztok!

147-es alfát szeretnék vásárolni. 1,6 benzin 120 LE. Úgy olvastam, hogy ez a motor megbízhatóbb, mint a 105 lovas. A tapasztalatok érdekelnének. Kinek mi volt vele a gondja és hányszor? Menyit eszik városban? Leginkább egy kis segítségre lenne szükségem :) Hol érdemes venni? Kitől? Mit nézzek meg jobban? Köszönöm! Feri
kukacpajtii Offline
Rajongó
Bejegyzések: 3
Tagság:
2016.12.12.
Sziasztok!

159-es Alfához érdeklődnék zeneügyben.
Gyári Blaupunkt 939 fejegységem van (mp3 támogatás nélküli,csak audio cd-t tud olvasni), amihez aliexpressről rendeltem egy cd-tárba csatlakoztatható mp3 adaptert.
https://www.aliexpress.com/item/New-USB-SD-AUX-Car-MP3-Music-Player-Adapters-CD-Machine-Change-for-Fiat-Alfa-Romeo/32756971703.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.XbR4nl

Megcsináltam a mappákat egy szűz pendrive-ra (CD01 CD02 ... CD06) és abba másoltam az mp3 zenefájlokat (99-nél kevesebbet) Nagyon összevissza játssza le a számokat, ugrál a mappák között, pár számot enged csak léptetni, utána megáll.

Két kérdésem volna:
- Az mp3-at támogató, gyári cd-s fejegység tudja kezelni az újraírható cd-t?
- Vagy hogy lehetne megoldani az én alap fejegységemmel, hogy tudjak mp3-at lejátszani? Másik mp3-as adapter esetleg (Loudlink, Dension, Yatour)? Kinek mi a tapasztalata? SD-kártya vagy pendrive van-e csatlakoztatva?

Válaszotokat előre is köszönöm! :)
tpesti Offline
Rajongó
Tagság:
2018.01.10.
Sziasztok! Székesfehérváron keresek egy jó Alfa szervizt, szerelőt - ha tudna valaki nekem ilyet ajánlani! Köszönöm!
Klubtag
Bejegyzések: 608
Tagság:
2013.02.28.
igen.
panama jack Offline
Rajongó
Tagság:
2018.03.03.
Sziasztok új vagyok. Kérdésem : a kuplung pedál kapcsoló összefüggésben lehet a visszagurulásgátlóval? 159 sw tipus. Hátha valaki találkozott már ilyennel.
Rajongó
Bejegyzések: 18
Tagság:
2017.04.27.
Honnan jön a hang? Be tudod határolni? Esetleg vezérlés felől? Generátortól?
zsolt870129 Offline
Rajongó
Tagság:
2015.12.15.
Sziasztok.Lenne hozzátok egy kérdésem 159-essel kapcsolatban.Sikeresen hazahozoot az auto itthon beálltam az udvarra 2 óra múlva indítottam és furcsa ropogó hangot ad ki a motortól.nem egyfolytába hanem néha,nemolyan sűrűn.Köszönöm a segítséget
AR156-175 Offline
Rajongó
Bejegyzések: 20
Tagság:
2016.03.07.
Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy a 147-s karoszeriaba beépithetö e a 156 2.4 jtd 20v 175 le-s motor válto? Csinált már valaki ilyet?
Rajongó
Tagság:
2017.04.27.
Most nézem, hogy a leírásodban szerepel, hogy többek között Alfákat szervizeltél. Akkor ezt a linket tudtad beírni nekem segítségként? :) Hát köszönöm, lekötelezel. :)))
Rajongó
Tagság:
2017.04.27.
Köszi, de ez az oldal nem érhető el. :)
Időközben viszont megtaláltam egy olasz fórumon. Valószínűleg csere lesz, mert hibakód olvasó légzsákvezérlő hibát ír ki.
Megérkeztek közben a légzsákfedél rögzítő patentek, be is tettem, jobb, mint új korában. :)
Szatyi Offline
Rajongó
Bejegyzések: 156
Tagság:
2011.03.15.
www.legzsakvezerlo.hu oldalon próbáld megnézni.
Rajongó
Tagság:
2017.04.27.
Először is Boldog Új Évet!
Patentra már nincs szükség, úgy néz ki, hogy sikerült találnom. Ha esetleg valaki hasonló helyzetbe kerül, akkor csak összehasonlításképpen: olaszautobonto.hu-n 1.250 HUF darabja, a patentcentrum.hu-n 499 HUF. :)
A másik dolog (légzsák vezérlő elektronika pontos helye) továbbra is érdekelne. Előre is köszönöm!
Rajongó
Tagság:
2017.04.27.
Sziasztok!

Szükségem volna 2 db rögzítő műanyagra az anyósülés oldalán lévő légzsákfedélhez. Nem tudjátok hol kaphatnék? Karosszériásnál volt az autó és így jött vissza. Fasza, mi? Illetve ha valaki meg tudná pontosan mondani, hogy hol van a légzsák vezérlő modul az autóban, azt is megköszönném. (Alfa 156 SW).
Köszi!
159Lover Offline
Rajongó
Tagság:
2016.10.31.
Üdv!

Az tipus hülyeség vagy egyszerűen sz*r a szivargyújtó aljzatom?
Képtelenség csatlakoztatni bele bármit is mert nem reteszelődik benne hanem csak lötyög és nem érintkezik. Ki lehet ezt cserélni? :D

Köszi a választ! Jaaa közbe kiderült, hogy van kiegészítő fűtésem is szerencsére, mert batár jó dolog imádom meg az autót is :)
Don Vito Offline
Klubtag
Bejegyzések: 33
Tagság:
2013.07.13.
Jó estét!
Nálam sem működik a Blue&Me USB-s zenelejátszása. Ha jól tudom, ilyenkor az kb. félórára le kell venni az akksiról az egyik csatlakozót, ami után ugyan kódot kér a rádió, de az esetek egy jó részében megoldódik a probléma. hallottam olyat, hogy van olyan progi, amelyik a a rádió oldalán lévő gyártási szám(?) alapján megadja a kódot. Tud valaki mondani olyan biztonságos helyet, ahonnan ez a program letölthető, vagy ahol megmondják a gyártási szám alapján a megfelelő kódot?
(Már amenniyben nem írok fentebb ostobaságot.)
Előre is köszönöm!
Klubtag
Bejegyzések: 95
Tagság:
2010.01.20.
Pedig nagy valószínűséggel vagy valamelyik relé vagy biztosíték lesz a ludas.
Rajongó
Bejegyzések: 12
Tagság:
2015.07.23.
Az lemaradt, hogy nem működnek az órák sem: sem a kilométer, sem az üzemanyagszint jelző, sem a víz hőmérséklet mérő.
Rajongó
Bejegyzések: 12
Tagság:
2015.07.23.
Sziasztok!

Az alábbiakban szeretném a segítésgeteket kérni:

Van egy Alfa Romeo 147 1.9 JTD típusú autóm. A tegnapi nap folyamán induláskor azt vettem észre, hogy a műszerfalon a három "karika" közül csak a jobb oldaliban működnek a visszajelző lámpák.

A középsőben és a bal oldaliban nem. Indításkor a "fütyülős szervízhang" sem működik. Egyébként az autó tökéletesen használható, lehet vele közlekedni.

Biztosítékokat átnéztük, azok rendben vannak.

Szeretném megkérdezni, hogy szerintetek mi lehet a gond? Mit ellenőrizzünk még, minek nézzünk utána?

Előre is köszi.

Kép
bazsu69 Offline
Rajongó
Bejegyzések: 9
Tagság:
2017.11.10.
Sziasztok.
Még egy dologban kérnék egy kis segítséget.
A fogyasztásom (159 jdtm 1.9) nagyon ingadozik. Többször elmegy egy picit az erő a pillanatnyi fogyasztás pedig nagyon magas lesz. A következő pillanatban vissza áll. Ez 20-30km-en belül 10szer is előfordul. Elösször azt hittem a részecskeszűrő regenerálódik, de ez már napok óta tart. Esetleg a porlasztóm lehet elkoszolódva? Mi lehet még? Most van elösször diesel autóm.
Segítséget előre is köszi!
Don Vito Offline
Klubtag
Bejegyzések: 33
Tagság:
2013.07.13.
Erre gondoltam :D
bazsu69 Offline
Rajongó
Bejegyzések: 9
Tagság:
2017.11.10.
Ok. A zúgás megoldodott. Beültem,magamra zártam az ajtót,és mozdulatlanul vártam. kb 1 perc után elhalgatott. Mivel nem volt még diesel autom szokatlan volt. :D
Következő