Fórum leírása..
Előző Következő
Klubtag
Bejegyzések: 112
Tagság:
2010.01.20.
Én amúgy kedvelem az ürgét, de teljesen igazatok van. Gyenge volt a műsor. :?
Admin
Bejegyzések: 1179
Tagság:
2010.01.20.
Sajna nagyon nem lett jó, és akkor úriemberesen fogalmaztam :-)
Admin
Tagság:
2010.01.20.
Én felvettem, de minek. . . . . ( UPC-s merevlemezesen van, nem tudom, hogy onnan hogy tudom kivarázsolni, még sose próbáltam.)
Szerintem kritikán aluli volt. . . .
Aki arra számít, hogy most megismeri a Selénia rallyt, az tévedni fog.
Ezért én ki is töröltem azon hozzászólásaimat, amik a vetítéséről tájékoztatnak.
Szerintem a Sportverda is levehetné a műsoráról, ilyen "reklám" nem kell nekünk, egy kívül álló semmi infót nem kap arról, mi is az a Selénia rally.
Admin
Bejegyzések: 361
Tagság:
2010.05.17.
Most értem haza, felvételről megnéztem. Jajj Istenem... Mi volt ez??????
Klubtag
Bejegyzések: 112
Tagság:
2010.01.20.
A honlapjukra fel szokták lőni az adásokat, de - ha jól sejtem - csak azután, hogy az ismétlések lementek. Tehát lesz egy "kis" fáziskésés. ;)
Klubtag
Bejegyzések: 143
Tagság:
2010.01.20.
Az jó, kíváncsi vagyok :)
Sajna nekünk egyik csatorna sincs benne a csomagban, ha valaki fel tudná venni, nagyon hálás lennék. Köszi!
Admin
Tagság:
2010.01.20.
Az üzenet törölve.
Klubtag
Bejegyzések: 548
Tagság:
2010.01.20.
Reménykedve megtippeltem. 8-)
Klubtag
Bejegyzések: 91
Tagság:
2010.01.20.
ki mondta neked hofy va szívem? :) :P
Klubtag
Tagság:
2010.01.20.
Én akkor pont józan voltam. Ellentétben Veled.:):):)
Admin
Tagság:
2010.05.17.
Veled nem is lehet másképp, hát állandóan sakk-matt vagy! :lol: :lol: :lol:
Klubtag
Tagság:
2010.01.20.
Így van. Ne rettentse el a kollégát ilyen dolog. A legjobb részegen ismerkedni egy közös pipilés után, ugyebár Andy. :lol: :lol: :lol:
Klubtag
Tagság:
2010.01.20.
Vállomom ezt a kockázatot is. :D

De tudom én, hogy ez csak a külső és a szívem mélyén szeret engem. :lol: :lol: :lol: :lol:
Admin
Tagság:
2010.01.20.
Üdv:-)

Szerintem ne rettentsen el az, hogy újoncként nem mentek hozzád mások.
Anno én is úgy kezdtem, mint ahogy Andy írta, ismerkedtem és találkozóról találkozóra több ismerősöm, illetve barátom lett, majd olyan barátságok is születtek, amik bizonyos esetekben komoly mértékben el is mélyültek és hosszú évek óta kitartanak.
Hidd el működni fog ez nálad-nálatok is, egy a titka az egésznek, a rendszeres találkozókra járás és ott a vegyülés.

A versennyel kapcsolatban mint fő szervezőnek nekem sem minden tetszett.
De sajnos egy ilyen rendezvényen, ahol a szerevezők részéről nagy a megfelelési kényszer, sajnos csúsznak be hibák. Nem mennék most bele, hogy kinek a hibája miatt kerültek ki a feladatlapok, idő előtt. Egyrészt megtörtént, más részt nem vissza csinálható.
Az Alfás teszt és a Kresz teszt pont azért nem lett értékelve, mert sajnos kiosztásra került a rajt helyszínen és olyan szépen neki esett a társaság 80%-a laptoppal, okos telefonnal illetve egyéb hasonló eszközökkel megoldani azokat, hogy öröm volt nézni. Gondolom az adott szolgáltatóknál nem győzték a térerőt feltekerni, mikor a sok "kütyü" egyszerre nyomult a neten :-)
Ha az Alfás tesztet nem is tudta valaki fejből, az bocsánatos bűn , de a KRESZ-hez igazán nem illett volna segítséget igénybe venni :)
A keresgélős feladatnál meg úgy döntöttünk, hogy ha valaki megtalálja az összeset akkor megkapja az 5 pontot, ha nem akkor nem kap semmit.
Ennek helyességén lehet vélemény különbözet, de ezen sem tudunk már változtatni.
Sajnos a tesztek kiosztása felborította a 7.-es feladat értékelését, mi teljesen mást álmodtunk meg a 7.-es állomásra.
A képek keresésénél nem írhattuk ki, hogy miből hány darab van, mert az segítség lett volna.
alapból tudta volna mindenki, hogy 3 féle ikont kell keresni.
Szerintem így sem volt túl nehéz, főleg ha még a kérdés felrakásakor "súgtunk" volna.
A feladatok kérdéseikor, nekünk arra is figyelni kell, hogy lehetőleg ne legyen pl a feladatlapból kikövetkeztethető a megoldások száma. Értem ez alatt, hogy ha 3 mező van a feladatnál, akkor biztosan mindenki azt gondolja, hogy 3 megoldást kell keresni.

A szintidő levonás lehetőségének nem tudása valóban nem a ti hibátok.
Azért esetleg érdeklődhettél volna másoktól, hogy mi hogy van, ha úgy érezted, hogy hiányos volt a tájékoztatás. Ígérem jövőre nem fog kimaradni egy részletesebb ismertető a verseny bemutatásáról, sőt lesz verseny szabályzat is.
A levonható 60 perc igazából arra lehetne felhasználni, hogyha olyan műszaki meghibásodás van, amit az út szélén meg tudsz csinálni és tudod folytatni a versenyt, pl defektes kerék csere, vagy pl rendőri ellenőrzést kapsz, vagy ha hosszasan kell vesztegelni egy vasúti átjáróban, vagy pl sokat kell látogatnod illemhelyet stb stb, akkor levonhasd az idődből. Így nem kell megfeszülten végig rohanni a versenyt illetve esetlegesen feladni.
Megjegyzem, hogy a 3 próba emberke sem rohant és még is meg tudták oldani időre a feladatokat.
Az időjóváírást fagyizásra, fotózgatásra, ebédelésre, kávézásra nem igazán illene elszámolni.
De még sose tagadtuk meg senkinek sem, ha épen ilyen időjóváírást kértek. Igazából sose kérdezi senki sem, hogy mire, csak hogy mennyit óhajt jóváíratni.

20 percet mindegyik feladatnál amúgy se tudtál volna eltölteni illetve azokat jóváíratni.
Azt is kell nézni, hogy ne nyúljon örülten hosszúra a verseny ideje, mert 50 -60 indulónál sose lenne vége a versenynek, főleg ha sokan 1-2-3 órát nézelődnének a verseny ideje alatt. Szóval valahogyan nekünk bizonyos időkeret közé kell szorítani a résztvevőket.

Selénia állomás. Ez miden esetben a Seléniások álmodják meg, semmilyen téren nem szólunk bele. Az adható pontokat és időket, feladatokat is mind mind tőlük kapjuk meg.
Ezért arra, hogy miért mennyi pont járt most nem tudok válaszolni, de ígérem utána nézek és be fogom írni ebbe a topicba. Mi az értékeléskor már névre szólóan megkapjuk, hogy kinek hány pontot kell beírnunk.

Bízom benne, hogy a kezdeti megpróbáltatások nem veszik kedved-kedvetek és minél több találkozón összefutunk.
Admin
Tagság:
2010.05.17.
Majd Satya is kihoz belőled ezt, azt. Azzal a péklapát tenyerével! :P :D
Klubtag
Tagság:
2010.01.20.
Én inkább úgy mondanám (Kedves Após), hogy ketten kihoztuk a maximumot egymásból. :lol: :lol: :lol:
Admin
Tagság:
2010.01.20.
Blacky megoldja most is az összesített táblázatot :-)
Admin
Tagság:
2010.01.20.
Saját Alfákkal.

Az én 155V6-al, és Blacky 156 2.0 TS-vel

De minden esetben a Garmin navi sebesség és méter adatait vettük alapul!
Admin
Tagság:
2010.01.20.
Elmesélem, hogy jön ki a verseny szint ideje. Mindent Garmin navival mérünk.
Az autó sebesség mérőjével és távolság adatival nem foglalkozunk. Mikor teljesen készek vagyunk a versennyel, akkor Mike-Blacky és én megyünk egy-egy szintidőt.
Mindent kő keményen betartunk.
Aztán mindig megkérek egy "idegent", hogy repülje be élesben a versenyt.
Idén ezt hárman is megtették.
A mi hármunk szintidejéhez nézzük, hogy az "idegenek" mennyi idő alatt tudják megfutni.
Nézzük, hogy hogyan értelmezik és oldják meg a feladatokat.
Mérjük, a feladat megoldási idejüket is.
A mostani versenyen a lányok percre pontosan megfutották a szintidőt, Satya pedig 2 percet késett.

A verseny megnyitóján elhangzott, hogy az erdei utakra a KRESZ táblák tiltása ellenére be lehet hajtani!

A forduló, alatt azt kell érteni, ami a következő "jelzés" az itineren, hogy egyenesen, balra, jobbra.

Hány helyre lehet eljutni 1ó 05 perc alatt, arra csak egy jó megoldás volt, mert 0óra 30 perc alatt nem lehet arra a helyre eljutni ahova 1óra 05 perc alatt jut el az ember.

Sajnos az előre kiadott feladatlapokkal nem tudtam mit kezdeni, majd nem felrobbantam a méregtől mikor megláttam. Így félig meddig rögtönözni kellett 7. feladatot.
Plusz majd nem az sem jött össze mert a helyszínre menet elütött egy kerékpáros ( rákanyarodott az autóm bal oldalára, majd végig szántotta. Mivel közlekedési baleset és jelentős kár keletkezett az autóban rendőrségi helyszínelés lett. Kb 14 -15 perccel értem a 7-es feladat állomásra az elsőnek érkező előtt. De a lényeg az, hogy megoldódott a dolog.
Csak annyit tudok ígérni, hogy a közeljövőben erre sokkal jobban oda fogok figyelni.
Mentségem csupán annyi, hogy olyan forgalom van ilyenkor a rendezőség közt, hogy akaratlanul is belecsúszik valami hiba.

Így hirtelen ezeket reagálnám válaszként.

A másik része, az autóban ülős gubbasztós történethez nem tudok mit mondani.
Nem értem én sem miért van ez a jelenség.
Ennek ellenére sokan feküdtek plédeken a fűben és több csoportban beszélgettek az emberek.
Valamit agyalunk ezen is, hátha ki lehet találni valami feladatot ami mozgatja az embereket.
Admin
Tagság:
2010.05.17.
Egyetlen egy kérdés részemről.

A szintidőt milyen autóval futottátok? Értem ezt úgy, hogy saját Alfa, vagy céges offos?
Admin
Tagság:
2010.01.20.
Satya és a két segítő lány "berepülték" külön külön. Mindenki először találkozott a feladatokkal.
Simán megcsinálták a szintidők alatt.
A lányok pl percre megfutották a verseny szintidejét is, Satya 2 percet "tévesztett"
Klubtag
Tagság:
2010.01.20.
semmit sem tudtam csak amennyi aitt megjelent :)
Klubtag
Bejegyzések: 608
Tagság:
2013.02.28.
és, mint próbafutó tudtad is előre, hogy mi, vagy milyen jellegű feladat lesz? az sokat tud javítani a szintidőn..:)
Klubtag
Tagság:
2010.01.20.
tudod ki a te menyasszonyod!!! :) inkább örülj hogy bevitt a 2. helyre. ha nem lettél volna ott akkor még nyer is :P :D
Klubtag
Tagság:
2010.01.20.
mivel az egyik 'próbafutó' én voltam, azt kell hogy mondjam a feladatokat az adott időn belül megoldhatóak voltak, erre jómagam az egyik példa. a méter eltérés pedig lehetett gps jel hiányából is.
Klubtag
Bejegyzések: 73
Tagság:
2010.01.20.
Köszönjük a szervezőknek ezt a fantasztikus versenyt,amin szintén jól éreztük magunkat ,mint minden évben! Apróbb hibák mindenhol becsúszhatnak,mi igazából nem is foglalkoztunk ezekkel. A táj,a kisvasút a társaság és a jó hangulat ,az olajokról előadás és az after party ... na meg az Alfák fotózása... a naplemente,ami szintén nem minden napi látvány volt...hát lehetne sorolni az élményeket. Mi jövőre is ott leszünk! :-)
Klubtag
Bejegyzések: 73
Tagság:
2010.01.20.
Én új motoros vagyok ,mert besétáltam a csapdába. Itthon néztem meg...egyáltalán mi van a szatyeszba :)
Klubtag
Tagság:
2010.01.20.
Meg is lepődtem, hogy nem tévedtünk el sorra. :lol: :lol:

Viccet félretéve tényleg nem volt vele semmi gond. Egy-két helyen írhatták volna, hogy nagyobb a huppanó, mert volt, hogy 40-nel is leért az autó alja. Egy vasúti átjáró alatt pl. :)
Klubtag
Tagság:
2010.01.20.
Érdeklődni szeretnék Ákostól, hogy a képeket, amiket csinált mikor rakja fel ide, vagy akárhova, hogy le lehessen tölteni, meg lehessen nézni őket? :)
Klubtag
Bejegyzések: 16
Tagság:
2011.01.22.
Üdv!
Nagyon élveztük a szombati napot, köszönet a Szervezőknek! Kicsit csalódott vagyok mert nem sikerült az első 10-be (sem) bekerülni de sebaj: autóztunk, vetélkedtünk kicsit és ez az ami értelmet adott a napnak, no meg a társaság a fincsi ebéd (inkább vacsora) és a jókedv természetesen! Sok minden kiderült aznap például, hogy a Márka történelmének ismerete elég hiányos (úgy vettem észre nem csak nálam) amin azért sokat segít a "A könyv" rendszeres böngészése! Eddig 3x indultunk eme versenyen és mindig az idő volt a legnagyobb "ellenségünk" pedig mindent bevetettünk: stopperrel mértük az állásidőt, tempomattal szigorúan belőttem a sebességet ill. próbáltuk a végén jól levonatni de sajna most sem jártunk közel a szintidőhöz! Az én km-számlálóm is csalt az itinerhez képest de ez nem gátolt a helyes út megtalálásában! A feladatok jól értelmezhetőek voltak talán a romos épület képe okozott fejtörést mivel azt élőben nem is láttuk !
Tavaly volt egy összesített táblázat amin az összes induló eredménye tételesen szerepelt, remélem az idén is lesz hasonló!
Előző Következő