Fórum leírása..
Előző Következő
Admin
Bejegyzések: 1179
Tagság:
2010.01.20.
Az üzenet törölve.
Admin
Tagság:
2010.01.20.
Az üzenet törölve.
Klubtag
Bejegyzések: 143
Tagság:
2010.01.20.
van már előirányzott időpont az idei Rally-ra?
Admin
Tagság:
2010.01.20.
A Selénia állomás szerves része a Selénia rallynak, így azt be kell építeni a versenybe.
Klubtag
Bejegyzések: 95
Tagság:
2010.01.20.
Csak nekik is meg kell várni mindenkit, és ha későbbi állomáson vannak akkor a verseny vége fele érnének vissza, és még ki kell javítaniuk a selénia totót is. Tehát így az eredményhirdetés csúszna pár órát. :)
Klubtag
Bejegyzések: 548
Tagság:
2010.01.20.
Szerintem az már fél megoldás lehetne, ha Ofiék nem az első 3-4 állomáson belül lennének, hanem később. Ott már jobban szétszakad a mezőny. Az elején természetes, hogy nagyobb a tumultus.
:)
Rajongó
Bejegyzések: 197
Tagság:
2010.01.20.
George, pont ezt írtam legutóbb :-)
Nem is feltétlenül kell beérkezés és elindulás időt. Elég beérkezés és feladat megkezdése időt írni. A különbséget ha akarja a versenyző még pluszban, a 30 percen felül levonhatja az össz idejéből.
Így a versenyző számol, nem nektek kell még ezt is követni.
Ofiékon igazán nem múlik az, hogy összevárják egymást, vagy eltévednek a versenyzők. A feladat megkezdésétől minden flottul szokott menni :-)
Klubtag
Bejegyzések: 95
Tagság:
2010.01.20.
Esetleg olyanon lehetne még gondolkozni, hogy az igazi elrajtolás a Selénia állomás után legyen. Általában úgyis 5-6 km-en belül van a Selénia állomás. Tehát a páciens megkapja az itinert, rajtszámot stb, megfelelő időközönként elindul, de a startidejét a selénia állomás után rögzítenék.

Itt ugye az a probléma merül csak fel, hogy nem egy helyen lenne a startolás és az érkezés.
Admin
Tagság:
2010.01.20.
Agyalunk a Selénia állomás lévő feltorlódáson. Sajnos látjuk, hogy elkerülhetetlen valamilyen mértékű várakozás, pedig Ofiék mindent elkövetnek, hogy gördülékeny legyen. Valószinűleg sose lesz akadás mentes, de azért igyekszünk enyhíteni

Nekem szervezői oldalról van egy olyan gondom, hogy azokkal akik a rajt után összevárják egymást nem tudunk mit kezdni, mikor a csapat beérkezik 2-3-4 autóval. pl 3 autós konvoj érkezik, az utánuk jövő autó előtt máris 3-an állnak sorba. Aztán beérkezik még pár eltévedt Alfás is és valóban hosszú várakozás kezdődik.

Én azon gondolkodom, hogy egy Csinit odaállítok a Selénia beérkezési pontjához, aki ráírja majd az itinerekre az érkezési, majd távozási időt. . . ... persze ez csak ötlet szinten van még. . .

Neked illetve a többieknek erre van valami ötlete?
Admin
Tagság:
2010.01.20.
Kérés felírva :-)
Rajongó
Tagság:
2010.01.20.
Kezdem látni, hogy miért nem lehet ezt úgy belőni, hogy mindenkinek jó legyen :-)

Nekünk pl. 2 gyerekkel, babakocsi ki-be pakolászással is épp belefértek a feladatok a keretbe. Persze ami nem ment nem erőltettük feleslegesen, inkább játékként fogtuk fel mint versenyként. Itt a verseny előtt írtam is, hogy a legutóbbi próbálkozásunk alapján szinte esélytelen hogy beleférjünk a 30 percbe. George felhívott, beszélgettünk erről. Egyrészt megértettem az ő szempontjukat is, másrészt biztosított, hogy az idei sokkal jobban be lett lőve, szerinte teljesíthető.
Biztos szerencsénk is volt, nomeg nem is nyertük meg a versenyt :-), de tényleg épp belefért.

Ugyanakkor nekem egy felvetésem volt a verseny után a Selénia ponttal kapcsolatban. Ott mi nagyon sokat álltunk sorban, ezzel értékes perceket buktunk feleslegesen. A sorban állás idejét ha levonhattuk volna, kb 5 perc időnk maradt volna pluszban. Ami rengeteg!

Erről nyilván nem Ofiék tehetnek. Minden tiszteletem az Övék, hogy évről évre kitalálják, megvalósítják a Selénia állomást. A feladatok nagyon jók szoktak lenni :-)

Nyilván szerencse dolga, hogy az ember előtt hogy torlódik a többi versenyző, sok mindent ezzel ott, akkor nem lehet tenni. Az biztos, hogy nem rajtszám sorrendben álltak előttem az autók. Kitudja hogy sikerült összehozni ezt néhány km alatt...:-)
Klubtag
Bejegyzések: 143
Tagság:
2010.01.20.
csak 1 dolog jut eszembe, valahogy idén túl kevésnek éreztük az egyes feladatokra fordítható időt. Mindig nagy rohanás volt és ha az utolsó etapon nem előzöm végig a sort és megyek mint állat akkor nagyon kevés lett volna a levont 22 perc. Pedig nem tököltünk sehol. Így sem volt rossz, mert tudom hogy be kell férni az időkeretbe és ez idén flottul ment, de ha lehet akkor jó lenne kicsit lazább.
Admin
Tagság:
2010.01.20.
Az üzenet törölve.
Admin
Tagság:
2010.01.20.
Lányok fiúk, ki mit "kívánna" másként jövőre az idei Selénia rally-ban? :-) Esetleges jobbító ötleteket szívesen vennénk tőletek.
Rajongó
Tagság:
2010.01.20.
Köszönöm innen is :-)
AkosT Offline
Klubtag
Bejegyzések: 471
Tagság:
2010.01.20.
OK, a hétvégén küldöm.
Rajongó
Tagság:
2010.01.20.
Ákos, ha olvasod. Az Alfissimo!-ban a Selénia Rally cikkben van egy fotó amikor átvettük az emléklapokat, kezünkben a gyerkőcök :-) El tudnád nekem küldeni az eredetit e-mail-ben?
wafer kukac freemail pont hu címre. Köszönöm!
Admin
Tagság:
2010.01.20.
Ha jól csinálta, akkor meg kell tartani :-)
Szatyi Offline
Rajongó
Bejegyzések: 156
Tagság:
2011.03.15.
008.jpg
Lehet Ő volt a legfiatalabb "navigátor".
Csatolmányok
017.jpg
Klubtag
Bejegyzések: 73
Tagság:
2010.01.20.
Semmi gond,kivárjuk ,sőt ha kell segítünk :D
Admin
Tagság:
2010.01.20.
A Selénia rally előtti 1,5 hétben, az előkészületi munkák miatt komoly csúszásba kerültem a vállalkozásomban, amint rendezem ígérem, hogy feltöltöm a feladatlapok megoldásait. Megértéseteket előre is köszönöm.
Admin
Tagság:
2010.01.20.
Emléklap
XV. Selénia Rally
2014. május 17.

A következő versenyzők, nem voltak jelen az eredményhirdetésnél, így nem tudtuk átadni
a részükre kiállított Emléklapokat.

Rajtszám Név

12. Szűtsné Kasik Ildikó
Szűts Árpád

22. Bényei István
Bálint Zoltán

25. Nagy Dániel
Nagy Imre

38. Schill Péter
Kovács Mónika

39. Hoynos Róbert
Hoynos Mónika

46. Gallus Balázs
Kripner István

51. Kukuda Zsuzsanna
Kukuda Mónika

52. Gasztonyi Örs
Dr. Kalló János

53. Sipos Zsolt
Dukony Márk

55. Szartórisz Katalin
Balogh Péter

57. Konrád Erika
Nyirbátori Zsolt

62. Varga Emese
Novák Géza Attila

63. Sopronyi Sándor
Smelkó Rita

Az emléklapok átvehetők személyesen: Budapest, XI. Regős u. 2. Elaforg 2000 Kft. Autósbolt
vagy július 5-én az Alfa City találkozón Balatonfüreden.
Postán is el tudjuk küldeni, azonban fenn áll a veszélye annak, hogy sérülten érkezik.
Várjuk jelentkezésüket.

Elaforg 2000 Kft.
csapata
Rajongó
Tagság:
2010.01.20.
Szia Ofi! Félreérted, szuperül éreztük magunkat! A Selénia ponton is tetszettek a feladatok, jó volt! :-)
Elméletileg az indítás időközének megfelelően kellett volna érkeznünk, mégis már a 17-es rajtszámmal is feltorlódtunk egy kicsit. Nem tudom az okát, mi is mentük a tempónkat, és az előttünk, mögöttünk rajtolók is.
Amit írtam csupán javaslat a verseny szervezőknek, így kikerülhető, hogy valaki perceket bukik, valaki simán belefér az időbe. Ez az a pont, ahol nem tudják a versenyzők párhuzamosan teljesíteni a feladatot, így szinte természetes, hogy a ti igyekezetetek ellenére is előbb utóbb torlódás lesz. Szerintem elkerülhetetlen, ne vedd magadra amit írtam. Csak egy megoldást javasoltam, persze ki kéne próbálni, hogy élőben működik e.
Azért gondolom hogy elkerülhetetlen, mert látom hogy már mindent megtesztek ti is, a szervezők is. Nem véletlen gondolom az sem, hogy az első állomás a Selénia. 4.6km alatt mégis meg tud kavarodni a mezőny valamiért.
Klubtag
Bejegyzések: 73
Tagság:
2010.01.20.
Szeretném én is megragadni a hangos bemondót egy pillanatra :)
Mi is köszönettel tartozunk a szervezőknek. Nagyon jól éreztük magunkat,persze azért idegeskedtünk bőven,de hát ez benne van,szóval nagyon jó légkörű és változatos verseny volt,mint minden évben. További sikeres Selenia Rallyt kívánok a szervezőknek és persze a résztvevőknek is. A bemelegítő köröket nagyon élveztük,kicsit kikormoztam az 1.4-est és az ügyességi feladatok is nagyon jók voltak,talán én még kicsit több hangsúlyt fektetnék ennek az állomásnak a kiemelésére. Szívesen eltöltenék több időt és lehetne több feladat is. A film parknak nagyon örültünk,jó ötlet volt ide szervezni,tényleg hatalmas élmény volt! Mégegyszer köszönjük :)
Klubtag
Bejegyzések: 112
Tagság:
2010.01.20.
Na maga csak ne nyávogjon a mozgékony városi panorámaautójával meg a 10,8 méteres fordulókörével! Mit körével?! Karikájával! Nekem 11,2 méteres fordulóKÖRrel rendelkező, és lőrésekkel ellátott óriásseggű GTV-vel kellett megküzdenem. :D ;)
Egyébként nagyon élveztük az ügyességi feladatokat. ;)

(A tesztkérdéseket már kevésbé, amelyek többségéhez egyszerű ex-Giulietta TD/164 TD/33 1.4 boxer, illetve aktív 166 V6 24v/Gtv TS tulajként gyakorlatilag semmi közöm nem volt. :D )
Klubtag
Bejegyzések: 71
Tagság:
2010.05.30.
Egyetért... Ha jól belövi az ember a tempót (és persze az előtte indulók is), nem torlódik fel a sor. Ki van ez matekolva, nem kevés próbával. Mi pölö úgy 20 mp-et kellett hogy vesztegeljünk az átokfajzat Selénia állomáson ;-)

Ofi, téged amúgy csókoltatlak... ;-)
164-el szlalomozni, pláne háttal, kb olyan, mint kombájnnal gombot varrni. Az egyetlen Alfa, aminek nem méterben adják meg a fordulási sugarát, hanem hektárban :D

Naszóval... az állomás megint pazar volt. Szórakoztató feladatok, jó fej személyzet (kivéve Pisti, ő egy gonosz ember), grat!

vm
Klubtag
Bejegyzések: 23
Tagság:
2010.01.20.
A saját honlapunkon megtaláljátok a TOTÓ kérdéseit és a helyes válaszokat is.
Klubtag
Bejegyzések: 23
Tagság:
2010.01.20.
Sajnálom, ha nem érezted jól magad. Én kértem a verseny elött, hogy ne várjátok be egymást, sajnos úgy néz ki hiába. Amikor ott voltam is volt olyan, hogy 10 másodperc alatt 3 autó érkezett, ezt nem tudom bekajkulálni a versenybe.
Klubtag
Bejegyzések: 548
Tagság:
2010.01.20.
Örülök, hogy jól éreztetek Magatokat!:-)

A FeráM kérdései és megoldásai fent lesznek a honlapunkon. Kis türelem még. Jelzek, amint felkerülnek. :)
Rajongó
Tagság:
2010.01.20.
Ja, még valami, egy javaslat. Ez az 5. ilyen verseny volt sorban, amin részt vettem. A Selénia állomás egyik évben sem bizonyult teljesíthetőnek a megszabott idő alatt. Maga a feladat igen, ám itt minden évben sorállás van, nekünk itt kapásból 10 perc mínuszunk lett. A 10 perc nagyon sok amikor 30 perc az össz levonható idő. Javaslom, hogy a Selénia állomáson a versenyzőnek írjanak érkezés/feladatmegoldás kezdete időt az itinerjére, esetleg ott helyben egy plusz levonható perc bejegyzést. Így nem a feladat javítókra hárul a számolgatás, visszaélni is nehezebb vele, és a versenyzők is kis lélegzethez jutnak. Az 5.km-nél ennyit bukni tudva hogy még 120km hátra van, nem jó érzés, szerintem igen sokat jelentene. Kevésbé éreznénk rohanásnak a verseny további részét. Egyébként a többi állomáson szerintem kb jó volt az időkeret, még a tatai várnál is összesen 2 percet buktunk, pedig még Tündi lányommal sétáltunk egy kört külön szobrot keresni, a táblaleolvasósoknál még nyerni is lehetett egy-egy percet.
Előző Következő